A Kevin Cosner filmjeit bemutató sorozatunkban elérkeztünk a győztes mozihoz. Idézzük fel, hogy milyen filmek kerültek fel a mini toplistánkra. Az ötödik helyet a Fegyvertársak (Open Range) című, Costner által rendezett western szerezte meg 2003-ból, a negyedik pozícióba pedig a 2002-es Szitakötő (Dragonfly) című misztikus, romantikus alkotás került, a harmadik mozi a listánkon egy igazi klasszikus, az Aki legyőzte Al Caponét (The Untouchables) című remek gengszterfilm lett. A képzeletbeli dobogónk második fokára egy világhírű mozi került, a romantikus filmek egyik jeles darabja, a Több mint testőr (The Bodyguard). Minden bizonnyal helyet érdemelt volna a listánkon Testamentum (1983), Fandangó (1985), Hegyek pokla (American Flyers,1985), Nincs kiút (No Way Out,1987), Baseball bikák (Bull Durham, 1988), Robin Hood, a tolvajok fejedelme (Robin Hood: Prince of Thieves,1991), JFK – A nyitott dosszié (1991), Tökéletes világ (A Perfect World, 1993), Wyatt Earp (1994), Háború (The War,1994), Fejjel a falnak (Tin Cup, 1996), Üzenet a palackban (Message in a Bottle,1999), Hullámtörők (The Guardian, 2006), Mr. Brooks (2007), Jack Ryan: Árnyékügynök (Jack Ryan: Shadow Recruit, 2014), 3 nap a halálig (3 Days to Kill, 2014), Batman Superman ellen – Az igazság hajnala (Batman v Superman: Dawn of Justice, 2016), A vér földje (Let Him Go, 2020), vagy éppen a Zack Snyder: Az Igazság Ligája (Zack Snyder's Justice League, 2021). Azonban a győztes mozi nem lehetett más, mint az 1991-ben hét Oscar-díjat nyert Farkasokkal táncoló (Dances With Wolves) című történelmi mozi, amelynek Kevin Costner volt a rendezője és a főszereplője.
1. Farkasokkal táncoló (1990)
A filmet Kevin Costner rendezte, ez volt az első rendezése, és mindjárt hét Oscar-díjat kapott. Összesen még két mozit rendezett ezen kívül, 1997-ben a Jövő hírnöke (The Postman) című filmet és 2003-ból a sorozatunkban az ötödik helyig jutó Fegyvertársak (Open Range)című alkotást. A Farkasokkal táncoló forgatókönyvét Michael Blake írta a saját regényéből. Az amerikai polgárháború idején játszódó westerneposz, mint azt korábban említettük, 1991-ben hét Oscar-díjat nyert, köztük a legjobb film és legjobb rendezés kategóriában, de elhódította még a legjobb operatőrnek (Dean Semler), a legjobb adaptált forgatókönyvnek (Michael Blake), a legjobb vágásnak (Neil Travis), a legjobb filmzenének (John Barry) és a legjobb hangnak járó díjat is.
Történet
1863-ban, az amerikai polgárháború idején az ifjú John Dunbar véletlenül hőssé válik, miután akaratán kívül győzelemre vezeti az egyesült seregeket. Saját kérésére az indiánok lakta határvidékre helyezik szolgálatba, de az erődöt teljesen elhagyatottan találja. Lassan rendbe szedi az erőd környékét és az épületet is, berendezkedik a helyőrség fenntartására. Magányában naplóírásba kezd és őrjáratokra időnként kilovagol a környékre. A magányos férfihez társul szegődik egy farkas. Később emiatt nevezik el maguk között az indiánok Farkasokkal Táncolónak.
Dunbar úgy dönt, hogy egyedül próbálja meg fenntartani az állomást. Miközben egyedül él a vadonban, közelebb kerül az őslakos sziú indiánokhoz, akik a környéken élnek. Dunbar egyre inkább kötődni kezd hozzájuk, megtanulja a nyelvüket és megérti a kultúrájukat. A film alapvetően a természet szépségét és a kultúrák találkozását mutatja be, de megrázóan, nagy hatással jeleníti meg a telepesek és az őslakosok közötti feszültségeket és konfliktusokat is.