A baloldalt csak a kudarcok éltetik. A minél rosszabb, annál jobb elv vezérli őket. Azt hiszik, hogy ez a vágyott győzelmük kulcsa, de hatalmas tévedésben vannak. Hiszen az az álmoskönyvek szerint sem kecsegtet semmi jóval, ha annak drukkolnak, akkor boldogok, ha magas az infláció, elszállnak az energiaárak, mert ezzel a lépésükkel tulajdonképpen azt szeretnék, hogy a magyar embereknek rossz legyen. Erről írt remek ütemérzékkel a balos elemző, Nagy Attila Tibor is a minap:
„Most, hogy hónapok óta csökkennek a reálbérek, itt a lehetőség az ellenzék előtt, hogy a »minél rosszabb, annál jobb« alapon ezt a helyzetet a maga javára használja”.
De az is számtalanszor bebizonyosodott már, hogy a magyar sportsikereknek sem örülnek, sőt kifejezetten annak szurkolnak, hogy minden sportágban, de legfőképpen a miniszterelnök kedvenc sportágában, a labdarúgásban kudarcok, vereségek jöjjenek. Ennek a gonosz, beteg gondolkodásmódnak az alapjait Farkasházy Tivadar, a Heti hetes egykori megmondóembere tette le, amikor az ATV Egyenes beszéd című műsorában a következőt bírta mondani:
„[…] Boldoggá tesz mindig, amikor a magyar válogatott kikap, mert ez is mutatja Orbán Viktor labdarúgással kapcsolatos elhibázott politikáját.”
Ha a politizálás, az emberekkel való sikeres párbeszéd és a népszerűség terén nem is sikerült a baloldalnak előrelépnie, a gyalázkodás, ellendrukkerkedés és rosszmájúság terén bizonyosan szintet léptek.
Méghozzá a Ferencváros labdarúgócsapatának a Bajnokok Ligájából való kiesése kapcsán ültek tort és a balosok. Mint ismert a Fradi alulmaradt a BL-selejtező első körében a Feröer-szigetek bajnoka, a KÍ Klaksvík ellen. De a kudarcra éhes vicsorgók ezúttal nem álltak meg ott, hogy a földig alázták, cikizték az egyébként öt éve sikert sikerre halmozó Fradit és számos magyar válogatott játékosát, Orbán Viktort is sikerült belefűzniük kicsinyes játékaikba. A Népszava (ki más?) szerzője Provincializmus című, se füle, se farka írásába, amelyben jobbára a miniszterelnök pénteki interjújára reflektál, beleerőltette a Fradit is.
„[…] Szerinte a probléma másban van. Abban, hogy a baloldal, a liberálisok provinciálissá váltak. »Úgy látom, nem olvasnak, nem követik az eseményeket (…) nem fogadnak be új dolgokat.« Rémes. Mert ugyan könnyű így hatalomban maradni, de az országot magasabb szintre emelni, nemzetközi tekintélyt szerezni annál nehezebb. Olyan kudarcoknak van kitéve kormánya, mint a Fradi. Amit csak úgy tud elkerülni, ha kétszer-háromszor annyit olvas, éjjel-nappal repülőn ül, templomba meg kevesebbet jár, hogy be tudja fogadni az új dolgokat.”