idezojelek

Tóta W. Árpád gyermekeknek szánt lapja nőként mutatja be Hámori Luca ellenfelét

Nem meglepő, az olimpiai megnyitó is tetszett nekik.

Csépányi Balázs avatarja
Csépányi Balázs
Cikk kép: undefined

Szombaton Hámori Luca az érem bebiztosításáért lép ringbe a párizsi olimpián. Ellenfele azonban egy olyan algériai sportoló, Imane Helif lesz, aki korábban nemi vizsgálaton bukott meg, a tavalyi világbajnokságról ki is zárták emiatt, az olimpián viszont részt vehet a nők között. Az eset nemzetközi botrányt kavart. Számos híres sportoló, Kásás Tamástól Kovács Istvánon, Bárdosi Sándoron át egészen Miló Viktóriáig felemelte a szavát a botrányos eset miatt. A Fradi-szurkolók is megszólaltak az ügyben, és egy megható képpel biztosították a támogatásukról Hámori Lucát a mai mérkőzés előtt. Azonban nem mindenkinél verte ki a biztosítékot a szégyenteljes, meglehetősen sportszerűtlen eset. Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezetője a közösségi oldalán reagált a széles körű felháborodást keltő ügyre. Bedő Dávid azt írta: 

„Nő fog nővel boxolni szombaton az olimpián. Ugyanúgy, ahogy egy algériai nő boxolt egy olasz nővel nemrég. Ellentétben azzal, amit jobboldali megmondóemberek állítanak, Helif nő, nem transznemű, nem biológiai férfi. Lánynak született, lányként focizott Algériában, lányként kezdett bokszolni is.[…]” 

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bedő szerint Imane Helif „minden bizonnyal interszexként született” és emiatt magasabb a tesztoszteronszintje.  Úgy lászik, a genderlobbi honi képviselői, a magyarországi szélsőliberálisok ismét szembemennek a többség véleményével, hiszen gyakorlatilag az egész ország elítéli ezt a felháborító esetet.

Tóta W. Árpád gyerekeknek szánt lapja, a Kispolgár is nőként mutatja be Hámori Luca mai ellenfelét, Imane Helifet. A baloldali publicista még dicsekszik is a cikkükkel a Facebookon. A Kispolgár egyébként a botrányos olimpiai megnyitót is nagyszerűnek, elgondolkodtatónak és magas művészetnek állította be, amit természetesen mi itt, a jobboldalon nem érthetünk, mert bugris bunkók vagyunk.

 „Az előadást sokan blaszfémiának, vagyis szentségtörésnek nevezték. A szentségtörés azt jelenti, hogy egy vallás fontos elemeit vagy szereplőit tiszteletlenül ábrázolják, kigúnyolják. Ezt régen büntették, amikor az egyház hatalma még megkérdőjelezhetetlen volt. De mostanra már nem az. Az egyház csak egy a sok egyesület, szubkultúra közül, és nem követelheti meg mindenkitől, hogy tiszteljék a legendáit. A katolikus egyház egyébként általában ellenzi a melegjogokat, mert a Biblia szerint a homoszexualitás bűn. Csak hát ezt már nem kötelező betartani. Talán épp ez az oka a sértődésnek. […] Az úgynevezett magas művészet – a szépirodalom, színház, a művészfilm – általában gondolkodtatni akar. Az a célja, hogy a közönséget kimozdítsa a megszokottból, új kérdéseket tegyen fel, serkentse az agymunkát azzal, hogy reakcióra kényszerít. A művész tehát nem azt akarja hallani, hogy »juj de szép ez a naplemente«, hanem azt, hogy »hm, ezen gondolkodnom kell.« Ezt a célját az olimpiai megnyitó maradéktalanul elérte. Megosztó, vitákat kiváltó esemény volt, ami sokkal tovább marad meg majd az emlékezetben, mint a sporteredmények.”

Ne legyen kétségünk afelől, hogy a genderlobbi tudatos támadása áll az olimpiát övező botrányok mögött. A céljuk a nemzetállamok lerombolása mellett a keresztényég felszámolása, illetve a férfi-női szerepek közötti hagyományos határvonal összemosása.

De rossz hírünk van számukra, az emberek nem kérnek ebből az erőszakos nyomulásból, ezt jól mutatja a megnyitót és Imane Helif botrányos szereplését követő nemzetközi felháborodás.

Talán még nincs minden veszve.

Borítókép: Imane Helif (Fotó: Reuters/Blondet Eliot)

. . . 

Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

A Hunyadi-film és a román mítoszok

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

A pöcegödör legalján

Novák Miklós avatarja
Novák Miklós

Szalai Ádámot újra kísérti az ellentmondás

Szőcs László avatarja
Szőcs László

Hígtrágya és pogrom Hollandiában

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.