idezojelek

Trumpnak elege lett Zelenszkijből

Az ukrán elnök abban bízik, hogy az EU támogatásával az USA nélkül is folytathatja a háborút.

Bánó Attila avatarja
Bánó Attila
Cikk kép: undefined

Az Egyesült Államok elnöke megelégelte Volodimir Zelenszkij erőszakosságát, hajthatatlanságát és mohóságát, ezért kertelés nélkül a szemébe mondta, hogy mire számíthat a közeljövőben. Donald Trump egy csapásra véget vetett annak a színjátéknak, amellyel az Európai Unió balliberális vezetői három éve szédítik Európa és a nagyvilág közvéleményét. Az amerikai elnök szerint az ukrán elnök már régen békét köthetett volna, és ezt a háborút el se kellett volna kezdenie.

Ez a vélemény teljesen ellentétes azzal a brüsszeli és kijevi propagandával, amely kizárólag Oroszországot teszi felelőssé a történtekért, s amely sűrűn hallgatott a kelet-ukrajnai orosz lakossággal szembeni háború előtti mészárlásokról, és hallgatott Zelenszkij NATO-tagsággal kapcsolatos szándékáról is, miközben Oroszország többször jelezte, hogy nem fogja tűrni a szomszéd ország ellenséges lépéseit.

Zelenszkijt a Biden-kormányzat és Brüsszel háborúpárti héjái mindenben támogatták. Elhalmozták dollár- és eurómilliárdokkal, korszerű fegyverekkel, műholdas információkkal és persze a legmagasabb kitüntetésekkel, minthogy kikiáltották Európa és a demokrácia hős védelmezőjének.

Elmondhatjuk, hogy a világtörténelemben ilyen széles körű kényeztetést politikus még nem kapott. Meg is látszott rajta, mert egyre követelőzőbb és erőszakosabb lett. Ukránok százezreit soroztatta be és küldte a frontra meghalni, miközben folyamatosan látogatta a nyugati „barátait” újabb és újabb támogatást követelve. Aki a háború befejezését, a békekötést szorgalmazta, azt azonnal az oroszok propagandistájának bélyegezte − Donald Trump kritikájával szemben is ez volt a legfőbb érve.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

 

Az amerikai elnök nyilván eleget tud az ukrajnai viszonyokról. Amikor azt mondja, hogy Zelenszkij diktátor, aki nem hajlandó választásokat tartani, mivel a népszerűsége Ukrajnában már alig mérhető, akkor nem beszél a levegőbe. És rendreutasíthatja az ukrán elnököt azok után, hogy az USA eddig 350 milliárd dollárt költött egy megnyerhetetlen háborúra, amelyet főként Zelenszkij makacssága miatt nem lehet befejezni.

„Zelenszkij diktátor jobb, ha gyorsan lép, különben nem marad országa” – mondta Trump, és ha ezt ő mondja, akkor érdemes komolyan venni. Az ukrán elnök azonban szereptévesztésben van. A tőle megszokott arroganciával szembeszáll az amerikai elnökkel, akit ugyanúgy orosz propaganda terjesztésével vádol, miként korábban Ferenc pápát, Orbán Viktort és mindazokat, akik a háború befejezését szorgalmazzák.

Trump elnök olyan igazságokat hangoztatott, amelyekhez hasonlókat mifelénk, ebben a viszonylag kicsi, de szabad országban már többen megfogalmaztak. 

Gyakran hallhattuk Ursula von der Leyen EB-elnöktől és elvbarátaitól azt az orbitális hazugságot, hogy Ukrajna hősiesen védelmezi az euró­pai demokráciát, ezért megérdemli az uniós és a NATO-tagságot. Ezzel szemben Orbán Viktor a napokban ismét rámutatott, hogy Ukrajna a csatlakozás feltételeinek teljesítésétől olyan messze van, mint Makó vitéz Jeruzsálemtől, ezért Magyarország támogatása szóba se jöhet.

Másfél éve a Magyar Nemzetben Jacques Guillemain nyugalmazott francia katonatiszt, a Riposte Laïque hírportál publicistája írta, hogy Ukrajna nem érdemel NATO-tagságot. Guillemain feltette a kérdést, hogy vajon miért is kellene tisztelni azt az ukrán rendszert, amelyet 2014-ben egy CIA-puccs juttatott hatalomra? Miért kellene tisztelni „bolygónk egyik legkorruptabb maffiaállamát”? Egy olyan rendszert, amely titkosított internetes hálózatokon eladja a fegyvereket, amelyeket a Nyugattól kap, s amely a CIA szerint négyszázmillió dollár nyugati segélyt sikkasztott el? (Tegyük hozzá, hogy ez a szám azóta a többszörösére emelkedett.)

Az ukrán rezsim 2014-ben nem tartotta be a minszki egyezményeket, holott ezekkel megelőzhette volna a háborút. Ukrajna „nyolc éven át üldözte a Donbász lakosságát”, megtűrte azokat a neonáci egységeket, „amelyek a legszörnyűbb háborús bűnöket követték el, és 15 ezer áldozatot szedtek a Donbász­ban”, a hadserege pedig orosz hadifoglyokat végzett ki a hadijog semmibevételével. „Elég legyen a hazugságokból, a mindenféle gyalázatból és a képmutatásból!” – szögezte le Guillemain, akinek a véleményével sokan egyetértünk.

Zelenszkij ma abban bízik, hogy az EU támogatásával az USA nélkül is folytathatja a háborút, hiszen számíthat Ursula von der Leyenre, Manfred Weberre és a többiekre, akik nem kérdezik meg Európa polgárait, akarnak-e erre újabb eurómilliárdokat áldozni az adójukból. Az ukrán elnököt ez a háború tartja felszínen. 

Az amerikai elnök nem véletlenül mondta: „Zelenszkij valószínűleg továbbra is közel akar maradni a húsos fazékhoz.”

Trumpnak igaza van. Erről van szó. Na de ezért kellene további tíz- és százezreknek szenvedniük vagy feláldozniuk az életüket?

A szerző író, újságíró

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Bayer Zsolt avatarja
Bayer Zsolt

Emberek vagyunk?

Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Az EU tévedett, Orbánnak volt igaza

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Köztünk van a legnagyobb ellenség

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Nyelveken való nem szólás

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.