A Jodie Foster filmjeit bemutató sorozatunkban elérkeztünk az ezüstérmes mozihoz. Idézzük fel, hogy eddig milyen filmek kerültek fel a listára! Az ötödik helyet a Belső ember (Inside Man) című 2006-os krimi szerezte meg, amelyben Foster egy rejtélyes és nagyon titokzatos ügyvédnőt alakított, a negyedik pozíciót az Anna és a király (Anna and the King) című egzotikus helyszínen játszódó történelmi film érte el, bronzérmes alkotás pedig egy nagyszerű sci-fi, a Kapcsolat (Contact) lett. A második helyet és ezzel az együtt az ezüstérmet egy feszült, izgalmas thriller a Pánikszoba (Panic Room) szerezte meg.
2. Pánikszoba (2002)
A filmet 2002-ben mutatták be, rendezője az a David Fincher, akinek számos zseniális film fűződik a nevéhez, úgymint A végső megoldás: Halál (Alien 3, 1992), a Hetedik (Seven, 1995), a Játsz/ma (The Game, 1997), a Harcosok klubja (Fight Club), A Zodiákus (Zodiac, 2007), a Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button, 2008), illetve A tetovált lány (The Girl with the Dragon Tattoo, 2011), a Holtodiglan (Gone Girl, 2014), a Mank (2020) vagy éppen a Netflixen idén nagy sikerrel vetített A gyilkos (The Killer, 2023). Filmjein egytől egyig érezhető a sajátos, borongós, ugyanakkor felkavaró stílusa. Nagyszerűen játszik a nézők hangulatával, sok filmjében használ erős képeket azért, hogy a kívánt hatást elérje. De sikeresen megmutatta meg magát például videóklipek rendezésben is, többet is készített, de 1994-ben a Rolling Stones Love Is Strong című klipjéért Grammy-díjat kapott.
A történet
Miután Meg Altman (Jodie Foster) elvált a férjétől, Steven Altmantől (Patrick Bauchau), a lányával, Sarah-val (Kristen Stewart) új lakásba költöznek New York-ban. Nem messze a volt férjtől vesz egy hatalmas alapterületű, négyszintes lakást, amiben saját lift is van. Eme sorházi lakás azonban nem egy tipikus lakhely, mivel tartalmaz egy egyedi funkcióval rendelkező helyiséget a megszokott hierarchikus felépítésű szobák mellett. Ez a pánikszoba.