Történelmi győzelem miatt tombol örömében Magyarország, az Anglia elleni 4-0-s siker szinte mindenkit felvillanyozott az országban.
(Azért csak „szinte mindenkit”, mert ha például beleolvas az ember a legkeményebb liberális gyűjtőhelyek kommentszekciójába, ott azért akadnak olyanok, akik ennek sem tudnak örülni, például mert ettől még 400 forint az euró, meg hát mégiscsak tíz éve fájnak nekik az épülő stadionok. De ez az ő bajuk, ezek a hangok nem ronthatják el senki kedvét, nem is érdemes velük foglalkozni, főjenek csak a saját permanens örömtelenségükben.)
A tétmeccsen elért világraszóló szenzációval a sikerre kiéhezett szurkoló nem tud betelni, s a modern kor vívmányainak köszönhetően újra és újra vissza lehet nézni a gólokat, az ünneplés feledhetetlen pillanatait.
A sportszakmai siker mellett azonban kétségtelenül túlmutat önmagán a fantasztikus győzelem. És erről a legkevésbé mi tehetünk, akik csak szeretnénk szurkolni, cseleknek, szép megoldásoknak tapsolni, góloknak örülni, zászlót lengetni.
Hogy miként fér meg egymással a sport és a politika, ez régi dilemma.
Megszoktuk, hogy a baloldal a számára ellenszenves témákban üldöz mindent, ami nyomokban hazaszeretet tartalmaz, ellenben kötelezőnek akarja elismertetni azt, amit elég haladónak gondol. Ám ami az utóbbi években történt a magyar válogatott körül, az példátlan.
A tavalyi müncheni német–magyar Eb-csoportmeccs volt a nyitány, a futballünnepből pride-ot csináltak, ne feledjük azt sem, hogy tették mindezt a hatóságok, és a hazai közönség aktív részvételével.
A kokit ők is megkapták a várt kiütés helyetti 2-2-es döntetlennel.
A mai napig nem képesek mindezt elengedni, a múlt heti meccs fő felvezető anyagában azt taglalta a Bild, hogy mennyire fogják kifütyülni a Münchenben szívecskét mutogató Leon Goretzkát.
Nos, mint kiderült, semennyire. A kutyát nem érdekelte Goretzka. A szivárványos karszalagot előszeretettel viselő, jóemberkedő erkölcsi tanításokkal szívesen előrukkoló német sztárkapust is alaposan meglepte a kiváló hangulat a Puskás Arénában. Manuel Neuer talán túlságosan is elhitte, amit olvasott a német médiában. Néhány újságírónak álcázott fekete öves hörgőbajnok ugyanis még mindig a magyar szurkolókon rugózik, lásd azt a fajankót, aki szerint a Nationalelf elszalasztotta a lehetőségét egy erős politikai üzenetnek azzal, hogy nem provokáltak, nem térdeltek a stadionban.