Kövesse nálunk élőben a 2024-es választás eredményeit!
A választási eredményekről új hírfolyamban számol be a Magyar Nemzet, melyet itt érhet el.
A választási eredményekről új hírfolyamban számol be a Magyar Nemzet, melyet itt érhet el.
Fényképeken is megörökítették a mai választások pillanatait a Magyar Nemzet és az Origó fotóriporterei. A felvételeket alábbi galériánkban tekintheti meg.
Videót tett közzé az I. kerületi Fidesz V. Naszályi Márta férjéről, ahogy az éjszaka leple alatt festékszprével rongálja a kerület utcáit, és a feleségét népszerűsítő feliratot próbált a járdára felfújni.
A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, nemzetiségi önkormányzati képviselők és az Európai Parlament (EP) tagjainak választásán vasárnap 17 óráig a szavazásra jogosultak 50,69 százaléka (3 991 444 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este nyolc órától kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a helyi önkormányzati választás eredményeinek közlését. A szavazatszámláló bizottságok először a polgármester-választások szavazólapjait számolják össze.
Bár Magyarországon már este hét órakor bezárnak a szavazókörök, az EP-választás előzetes eredményeit az uniós előírások alapján nem lehet közzétenni addig, amíg az unióban minden szavazókört be nem zárnak. Vagyis a Nemzeti Választási Irodának a magyarországi előzetes eredmények közlésével is meg kell várnia, hogy este 11 órakor bezárjanak az olaszországi szavazóhelyiségek. A legkorábbi nemzeti előrejelzések, illetve
becslések a legkorábban vasárnap közép-európai idő szerint 18.15-től
már megjelenhetnek.
A Belső-Ferencvárosban szinte minden plakát eltűnt mára, kivéve a DK–MSZP jelöltjeinek plakátjait. Hát így – írta a közösségi oldalán Ferencváros kutyapárti polgármesterjelöltje.
Videó jelent meg arról, ahogy Orbán Viktor és felesége, Lévai Anikó leadják a szavazatukat a XII. kerületi Zugligeti Általános Iskolában kialakított 53-as számú szavazókörben.
Aki a hétvégét a Balatonon töltötte, és abban bízott, hogy az esti zárásig még leadhatja a szavazatát valamelyik budapesti szavazókörben, nem sok jóra számíthat az M7-esen, ha nem indult el időben, mert több szakaszon igencsak lelassult a haladás.
A miniszterelnök a választás napján is szavazásra buzdítja a választókat. A kormányfő közösségi oldalán közzétett bejegyzéséből kiderült, hogy Orbán Viktor az V. kerületben is a kormánypárti jelölt melletti voksolást, illetve a béke melletti kiállást hangoztatta.
A Magyar Nemzet galériás összeállítást készített az európai parlamenti választáson voksoló politikusokról.
Már kint volt a rendőrség a józsefvárosi Csobánc utcai szavazókörben, ahol a gyanú szerint láncszavazás történt – tudta meg a Magyar Nemzet. Kocsis Máté számolt be róla, hogy a feltételezések szerint Pikó Andrásék állhatnak a szavazatvásárlás mögött.
A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, nemzetiségi önkormányzati képviselők és az Európai Parlament (EP) tagjainak választásán vasárnap 15 óráig a szavazásra jogosultak 42,04 százaléka (3 310 686 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint. A fővárosban a szavazók 43,63 százaléka, 586 199 választópolgár adta le szavazatát 15 óráig.
Egy kutya is megjelent a XII. kerületi 53-as számú szavazókörben. A kis négylábú házi kedvenc nem sokkal Orbán Viktor miniszterelnök után érkezett meg, és kerülgette játékosan a szavazóurnákat.
„Győzni kell! Csak a béke, csak a Fidesz” – írta Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán, ahol videót tett közzé a választási mozgósításról, a szavazás fontosságáról és az aktivisták munkájáról.
Rosszul lett a központilag kinevezett jegyzőkönyvvezető, egy másik alkalommal egy szavazó szédült meg és esett el.
Az uniós képviselő minden jóakaratú honfitársát arra biztatta, hogy vegyen részt a mai választáson, és az egyedüli békepárti politikai erőt, az egyedüli békepárti politikusokból álló listát, a Fidesz és a KDNP listáját támogassa.
A Nemzeti Választási Iroda legfrissebb adatai szerint szerint 13 órára a választásra jogosultak 34,58 százaléka (464 534 választó) járult az urnákhoz.
Ha erre az a válasz, hogy békét akar, akkor nyilvánvalóan Magyarország békéjét csak Orbán Viktor tudja megvédeni, és az Orbán Viktor által vezetett pártközösség, a Fidesz és a KDNP.
Egy szavazókörben láncszavazás történt.
A jelölőszervezeteknek az ötszázalékos küszöböt itt is el kell érniük.
Budapesten meg kell haladni azt a fajta csatározást, amely az elmúlt években zajlott – jelentette ki a főpolgármester-jelölt.
A miniszterelnök a szavazás napján is mozgósít.
A tízezer vagy kevesebb lélekszámú településeken történhet ilyen.
Vitályos Eszter is leadta a szavazatát.
Továbbra is Tolna vármegyében a legaktívabbak a szavazók, Borsod-Abaúj-Zemplén pedig a legkevésbé érdeklődő.
A köztársasági elnök Szegeden adta le a voksát.
Csak a béke lehet megoldás.
Deutsch Tamás történelminek nevezte a választást.
A pártatlan munkavégzés náluk is alapkövetelmény.
Szentkirályi Alexandra emlékeztet: listán csak a Fidesz!
Az építési és közlekedési miniszter is leadta a szavazatát.
Feleségével és gyermekeivel érkezett a szavazásra a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.
A választással összefüggő rendőri feladatokról szóló ORFK-utasítás szerint a rendőrkapitányságok vezetőinek gondoskodniuk kell arról, hogy a szavazás napján, valamint az azt megelőző és követő napon biztosított legyen a szavazóhelyiségek környékén a rendszeres rendőri jelenlét.
A miniszterelnök a szavazás után az V. kerületbe ment.
Tolna vármegyében már a választópolgárok 12 százaléka voksolt.
A miniszterelnök a békepárti többség kialakulásában bízik az uniós parlamenti választásokon.
A visszalépő, elhalálozott, esetleg választójogát elveszítő jelölteket a szavazás előtt kihúzták a szavazólapról.
Nem várt sokáig a szavazással Orbán Balázs, aki a délelőtti órákban adta le a voksát. A miniszterelnök politikai igazgatója egy fotót is megosztott a választás pillanatairól.
A Fidesz–KDNP EP-listavezetője a békére szavazott.
Több mint 216 ezer választó élhet első alkalommal a választójogával a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, a nemzetiségi önkormányzati képviselők, valamint az Európai Parlament tagjainak vasárnapi választásán. Ők azok, akik a 2022-es országgyűlési választás óta váltak nagykorúvá, azaz választópolgárrá.
Lukácsi Katalin ha épp nem randalírozik, az egyházi és civil ügyekért „felel”.
A miniszterelnök a Zugligeti Általános Iskola épületében voksolt felesége, Lévai Anikó társaságában.
„Kérek mindenkit, hogy támogassa Orbán Viktort, szavazzon a Fidesz–KDNP listájára és jelöltjeire!”
Budapest főpolgármester-jelöltje a macskájával a vállán nyugtatja meg követőit, hogy a nap legfontosabb étkezését követően azonnal indul voksolni, majd emlékeztet, ma senki se felejtsen el szavazni.
Nincs érvényességi küszöb, így a szavazattöbbség dönt az önkormányzati választáson.
Meg kell nyernünk az európai választást, de nem mindegy, hogyan.
A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, nemzetiségi önkormányzati képviselők és az Európai Parlament (EP) tagjainak választásán vasárnap reggel hét óráig a szavazásra jogosultak 1,88 százaléka (148 427 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint. A fővárosban a szavazók 1,62 százaléka, 21 744 választópolgár adta le szavazatát hét óráig.
Szentkirályi Alexandra emlékeztet, a politikai életben megbuktak, ideje leváltani őket.
A béke melletti szavazásra buzdított a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója.
Az a választó, aki még nem adta fel postán a levélszavazatát, még a szavazás végéig leadhatja valamelyik külképviseleten vagy az egyéni választókerületi székhelyek választási irodájában.
Nemcsak magyarul, hanem az adott kisebbség nyelvén is olvasható 11 nemzetiség szavazólapja a vasárnapi nemzetiségi választáson. A roma és az örmény szavazólap azonban csak magyarul készült el, mivel e két nemzetiség esetében a magyar is hivatalos nyelvnek számít. A települési nemzetiségi választáson több olyan szabály is van, amely jelentősen eltér az önkormányzati választás előírásaitól. Ilyen az is, hogy a szavazólapot két nyelven kell elkészíteni.
Rendkívüli nyitvatartás van a kormányablakokban, hogy azok a választópolgárok, akik ma szembesülnek vele, hogy valamelyik személyi okmányuk lejárt, újakat igényelhessenek.
A bizottság ellenőrzi a választónak az adatait, majd egy aláírást követően átadja a lepecsételt szavazólapot, amivel a választó érvényes szavazatot tud leadni. Amennyiben nem kerül pecsét a szavazólapra, akkor azt a számlálásnál nem veszik figyelembe.
Több mint tízezer szavazókör várja ma a választókat.
Szavazni kizárólag a személyazonosság, valamint a lakcím vagy a személyi azonosító (személyi szám) igazolása után lehet a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, nemzetiségi önkormányzati képviselők, valamint az Európai Parlament képviselőinek vasárnapi választásán, az ország 10 119 szavazókörében reggel 6 és este 7 óra között. A választáson kizárólag személyesen és – a korábban átjelentkezésüket kérők kivételével – csak a választópolgár lakóhelye szerint kijelölt szavazókörben lehet szavazni. A szavazóhelyiségben csak az szavazhat, aki a névjegyzékben szerepel, a szavazatszámláló bizottság vasárnap már senkit nem vehet fel a névjegyzékbe. A szavazókörben az is leadhatja szavazatát, aki korábbi kérelme alapján a mozgóurnát kérők jegyzékén szerepel, de személyesen megjelenik és a mozgóurna a szavazóhelyiségben van.
A külügyminiszter a békére szavazott.
Sorra nyílnak a Magyarországgal egy időzónában lévő külképviseleteken a szavazókörök, az Európai Parlament magyar tagjainak választásán ezeken a helyeken is közép-európai idő szerint reggel 6-tól este 7 óráig várják a voksolókat, összesen 17 669 választópolgárt.
Vasárnap egyszerre tartják az önkormányzati és az európai parlamenti választásokat Magyarországon, így hazánkban a tét ma kétszeres. Az ország történelmében most először fordul elő ilyen. Mire kell figyelni ma a választásokon? Kiket választhatunk? Kik szavazhatnak? Mikor lesznek meg az első eredmények? Mutatjuk a részleteket.
Vasárnap reggel hat órakor megkezdődött a voksolás a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, a nemzetiségi önkormányzati képviselők, valamint az Európai Parlament magyar tagjainak választásán – közölte az MTI.
Az önkormányzati választásra 7,85 millió választópolgárt várnak a 10 119 magyarországi szavazókörben este hét óráig. Az európai parlamenti voksoláson a magyarországi szavazókörökben, a 147 külképviseleten és levélben ennél kevesebben, mintegy 7,8 millióan szavazhatnak. A nemzetiségi névjegyzékbe regisztrált 345 633 választó pedig szavazhat a nemzetiségi választáson.
Szavazni csak személyesen, a személyazonosság, valamint a lakcím vagy a személyi azonosító igazolása után lehet.
Mindenki csak a számára kijelölt szavazókörben adhatja le voksát, ennek helyéről korábban valamennyi választópolgárt tájékoztatták.
Az önkormányzati választáson 43 351-en kérték, hogy a bejelentett tartózkodási helyük szerinti jelöltekre szavazhassanak. Az EP-választáson pedig 67 458-en jelentkeztek át a lakóhelyüktől eltérő más magyarországi településre, ők az átjelentkezéssel szavazóknak kijelölt szavazókörben adhatják le voksukat az EP-választáson, de nem kapnak az önkormányzati választáshoz kapcsolódó szavazólapot.
Aki mozgásában akadályozott vagy beteg, vasárnap délig még igényelhet mozgóurnát, aki azonban nem kért, az nem szavazhat így akkor sem, ha egy másik, a háztartásában lakó választópolgárhoz kiviszik a mozgóurnát.
A választáson 216 558 fiatal lesz jogosult arra, hogy először szavazhasson, ők a 2022-es országgyűlési választás óta lettek nagykorúak.
A választás lebonyolításának törvényességét 29 850 delegált követi figyelemmel a szavazókörökben, valamint a választási bizottságokban. A szavazókörökbe delegáltak részt vehetnek a szavazatszámlálásban is.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) napközben hét alkalommal ad tájékoztatást a részvételről: 7, 9, 11, 13, 15, 17 órakor, valamint 18:30-kor.
A szavazókörök zárását követően a helyi önkormányzati és nemzetiségi választás eredményeinek közlését – a szavazólapok feldolgozottságának függvényében – várhatóan 20 órától kezdi meg az NVI a választás honlapján, az EP-választás nem hivatalos, előzetes eredményeit azonban csak 23 órakor hozhatja nyilvánosságra, miután az Európai Unió valamennyi tagállamában befejeződött a szavazás.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/Balázs Attila)
Húsz centinél is több hóréteg zúdulhat le az ország egy részében hétfőn.
Sok gyermeknek szerzett örömet az MBH Bank és a gyermekmentők közös karácsonyi gyermekgálája.
Az interjú ma este kerül adásba.
Meggyújtotta a negyedik adventi gyertyát a miniszterelnök.
Órákon belül fehérbe borulhat Budapest
Az ukránoknak való kémkedésért tartóztattak le egy férfit a Krímben
Ez igen: ByeAlex megmutatta az új kocsiját, sokan még csak álmodni se mernek ilyen csúcsjárgányról
Újabb részlet: a magdeburgi merénylő a támadás előtt bekattant a bíróságon – megfenyegette a bírót
A tudósok feltárták a pontos dátumot, amikor a Föld népessége tömeges kihalás elé néz
Teljes hátraarc: Ukrajna elveszítheti az egyik legnagyobb katonai támogatóját
Büszkén viselem a román válogatott mezét – mondja a korábbi magyar válogatott játékos
Golovin Vlagyimirt edzőnek kérte fel egy top kézilabdacsapat
Veszélyben a 13. havi nyugdíj! Rémes, Magyar Péter tényleg mindent elvenne az idős emberektől?
Irán sötétségbe borul
Putyin bejelentést tett a harmadik világháborúról
Napi humor: a dubaji csokihoz hasonlították Magyar Pétert
Húsz centinél is több hóréteg zúdulhat le az ország egy részében hétfőn.
Sok gyermeknek szerzett örömet az MBH Bank és a gyermekmentők közös karácsonyi gyermekgálája.
Az interjú ma este kerül adásba.
Meggyújtotta a negyedik adventi gyertyát a miniszterelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.